Brian Tracy Kontakt F.A.Q. - Często zadawane pytania
FAQ - Pytania i odpowiedzi

Często zadawane pytania i odpowiedzi na temat BTI i jej działalności

 

O firmie

Kiedy powstała firma Brian Tracy International (BTI) i jak długo działa w Polsce?

Brian Tracy International Sp. z o.o. jest częścią Brian Tracy International Inc., jednej z największych firm szkoleniowych na świecie. Od chwili założenia w 1982 roku wyszkoliliśmy ponad 5 mln osób w ponad 50 krajach. Ponad 1000 korporacji i firm skorzystało z opracowanego przez BTI unikalnego system szkoleń z zakresu Strategii, Przywództwa i Sprzedaży.

Główna siedziba firmy mieści się w USA, w Solana Beach / San Diego w Kalifornii, a jej oddziały znajdują się w Europie, Azji, Australii i Ameryce Południowej.

W Polsce BTI działa od 2005 roku jako jedyna po USA spółka nie franszyzowa. Brian Tracy jest jednym z udziałowców.


Kim jest Brian Tracy?

Brian Tracy – twórca Brian Tracy International jest wymieniany obok Petera Druckera, Stephena Coveya czy Jacka Welcha jako jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie. Wciąż prowadzi wykłady z dziedziny strategii, zarządzania, sprzedaży, rekrutacji, motywowania pracowników, rozwoju zawodowego i osobistego. Współpracuje z dużymi i małymi firmami z całego świata.

W prowadzonych przez niego seminariach wzięły udział miliony osób w 53 krajach, w tym zarządy i kadra menedżerska takich firm jak: IBM, HP, Allianz, Cisco, ABB, Volvo, Citibank, Ford, BMW, Deloitte, Coca Cola.

Założona przez niego firma szkoleniowa Brian Tracy International jest obecnie jedną z największych firm szkoleniowych na świecie.

Jest twórcą wielu sprawdzonych programów szkoleniowych skierowanych do ludzi na każdym poziomie organizacji. Ma unikalną umiejętność prowadzenia szkoleń, dzięki czemu słuchacze są w stanie od razu zastosować w praktyce poznawane techniki i narzędzia.

Brian Tracy jest również autorem 53 książek przetłumaczonych dotąd na 35 języków, w tym takich światowych bestsellerów jak: „Maksimum osiągnięć”, „Turbostrategie”, „Psychologia sprzedaży”, „Sposób na sukces”, „Sztuka zatrudniania najlepszych” czy „Turbocoach”.


Jaka jest specjalizacja BTI?

BTI działa w dwóch obszarach:

 • Wsparcia organizacji (korporacje, małe i średnie firmy) - rynek b2b
 • Wsparcia dla klientów indywidualnych - rynek b2c

W ramach b2b oferujemy wsparcie w zarządzaniu organizacją, rozwoju przywództwa i strategii sprzedaży. Specjalizujemy się w programach skoncentrowanych na budowaniu zaangażowania, dzięki któremu osiąga się najwyższą efektywność i skuteczność pracowników.

W obszarze b2c oferujemy setki programów rozwojowych w formie szkoleń otwartych, seminariów z udziałem naszych ekspertów oraz Briana Tracy, programy audio i video, szkolenia on-line.

Wsparcie dla klientów indywidualnych obejmuje m.in. programy: Stawianie Celów, Zarządzanie Czasem, Psychologia Motywacji, Wystąpienia Publiczne, Samodyscyplina, Efektywność Osobista, Odkrywanie Swoich Talentów.


W jaki sposób BTI wspiera firmy?

Na poziomie zasobów ludzkich pracujemy nad postawą i zaangażowaniem. Na poziomie organizacji udrażniamy komunikację wewnętrzną, wzmacniamy potencjał organizacji oraz wspieramy efektywność.

Nasze doświadczenie pozwala nam skutecznie wspierać takie procesy w organizacjach jak:

 • Fuzje i przejęcia
 • Restrukturyzacje i zmiany organizacyjne
 • Budowanie i wzmacnianie kultury korporacyjnej
 • Budowanie strategii komunikacji wewnętrznej
 • Budowanie strategii firmy i jednostki organizacyjnej
 • Budowanie strategii marketingowej
 • Budowanie długofalowych programów rozwoju pracowników i organizacji
 • Rozwój kadry menadżerskiej
 • Procesy rekrutacyjne
 • Tworzenie programów rozwoju talentów w organizacji

Co wyróżnia programy realizowane przez BTI od innych na rynku?

Nasze podejście do rozwoju i zwiększania efektywności organizacji opiera się na dokładnym rozpoznaniu potrzeb oraz systemowym podejściu do wdrażania nowych rozwiązań. Każdy projekt dopasowujemy do specyficznych potrzeb danej organizacji. Pracujemy na realnych doświadczeniach i zadaniach klienta. Kluczowe w naszej pracy jest tworzanie warunków dla rozwoju pracowników w obrębie organizacji.

Wyróżnia nas unikalny system prowadzenia projektów rozwojowych, skoncentrowany w pierwszej kolejności na stwarzaniu warunków do kształtowania postaw i przekonań pracowników. Jest to fundament każdej trwałej zmiany i właściwa baza do budowania umiejętności oraz rozwijania kompetencji.

Nasze podejście to:

 • Nowoczesna i zróżnicowana metodologia
 • Systemowe podejście do wdrażania programów rozwojowych w organizacjach
 • Integracja naszych projektów z innymi procesami w firmie
 • Unikalny systemem wsparcia po-szkoleniowego
 • Eksperci posiadający bogate doświadczenie biznesowe i praktycy czynni zawodowo

Nasze warsztaty i szkolenia prowadzone są najczęściej przez dwóch trenerów, gdzie jeden ma doświadczenie biznesowe i jest praktykiem, a drugi jest psychologiem i dba o właściwy przebieg procesu grupowego.


Co wnosi współpraca z BTI do organizacji?

 • Precyzyjne definiowanie obszarów do rozwoju i wsparcia
 • Kompleksowe i całościowe podejście do sytuacji w organizacji
 • Szybką poprawę zaangażowania i efektywności współpracowników
 • Nową metodologię i nowoczesne wsparcie systemowe
 • Skrócenie czasu implementacji procesów zmian
 • Narzędzia do tworzenia wewnętrznego systemu rozwoju
 • Narzędzia do budowy efektywnej strategii

Kto może zostać trenerem / konsultantem /ekspertem BTI w Polsce?

Do naszego zespołu zapraszamy tylko najlepszych czyli trenerów z dużym doświadczeniem biznesowym, sukcesami w dotychczasowej karierze, doświadczeniem w projektowaniu i prowadzeniu szkoleń.

Ważne są dla nas wysokie kompetencje, ale nie mniej istotne są wspólne wartości.

Osoby, które osiągnęły w życiu wymierne rezultaty, sukcesy, chcące dzielić się swoją wiedzą współpracują również z nami jako eksperci dedykowani do specjalistycznych projektów.

Proces rekrutacji rozpoczyna się od przesłania bio na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wybrane osoby zapraszamy na rozmowy wstępne, testy kompetencyjne, przeprowadzenie krótkiego warsztatu, a po pozytywnej weryfikacji ustalamy z zarządem BTI warunki współpracy.

Wsparcie biznesu

Czy BTI korzysta z wiedzy i metodologii Briana Tracy czy wykorzystuje inne zasoby wiedzy i narzędzia biznesowe?

Wykorzystujemy różne zasoby. W zakresie wsparcia organizacji korzystamy z wielu narzędzi biznesowych i zasobów.

Korzystamy m.in. z badań i metodologii Talent Q, Insight Discovery, LQ, stosujemy nowoczesne narzędzia budowania zaangażowania (Gallup Q12), współtworzymy VOE, budujemy modele i rozwiązania w zakresie zmiany kultury korporacyjnej, tworzymy systemy/strategie w oparciu o MBO, przy projektach wykorzystujemy mechanizmy i narzędzia TQM, prowadzimy projekty w oparciu o metodologię Łańcucha Krytycznego, korzystamy z bazy wiedzy i rozwiązań Ashridge Business School.

W części naszej działalności skierowanej przede wszystkim do klientów indywidualnych wykorzystujemy również metodologię i programy rozwojowe zbudowane przez Briana Tracy w zakresie sprzedaży (np. Sales Growth Strategies, Psychologia Sprzedaży), Przywództwa (High Performance Leadership), rozwoju osobistego (Maksimum Osiągnięć) czy zarządzania czasem (Time Power, Zjedz tę Żabę).


Z jakimi partnerami współpracuje BTI w Polsce?

Wśród naszych partnerów strategicznych są m.in.: Talent Q, 4Busines&Pepople, International Coach Federation, Insights Discovery, The Gallup Institute, Ashridge Business School, Business Growth Strategies, Coach U, Ayer Group, Polish National Sales Awards.


W jaki sposób BTI wspierało dotychczas swoich klientów?

 • Wsparcie w zakresie budowania i implementacji strategii (np. RBS, Citibank A.Blikle, Falck),
 • Rozwijanie kompetencji przywódczych kadry zarządzającej wyższego szczebla, aby osiągała zamierzone cele biznesowe (np. AVIVA, Citi, KBC, Falck, PKO BP, AIG)
 • Budowanie zaangażowania i motywacji zespołowej ( np. Citi, ING Bank, PZU, Aviva, ING Bank)
 • Wsparcie rozwoju sprzedaży, kompetencji managerów sprzedaży i skuteczności doradców (np. Grupa KBC, Falck, RMF FM)
 • Rozwijanie talentów i budowanie procesów wsparcia rozwoju całej organizacji (np. Nordea Bank, RMF FM, Kredyt Bank)
 • Wspieranie procesów zmiany, fuzji, restrukturyzacji, implementacji strategii (np. PKO BP, Allianz, A.Blikle)
 • Programy rozwoju talentów ( np. Nordea Bank, Sanofi)

Jakie programy rozwojowe realizuje BTI w firmach?

Programy rozwojowe są zazwyczaj długofalowym procesem szkoleniowym, który jest inny w przypadku każdego klienta. Główne obszary takich programów realizowane są w ramach tzw. „Akademii”. Dotychczas zrealizowane przez nas projekty to:

 • Akademia Rozwoju Talentów
 • Akademia Przywództwa
 • Akademia Strategicznej Sprzedaży i Zarządzania Sprzedażą
 • Akademia Trenerów

Jaką ofertę BTI ma dla małych i średnich przedsiębiorstw?

Kadra zarządzająca firm z sektora MŚP bardzo często korzysta z naszych programów otwartych, seminariów oraz mentoringu i coachingu indywidualnego. Ponadto w zależności od wielkości firmy oferujemy różnego rodzaju pakiety diagnostyki i wsparcia dostosowane do wielkości firmy i jej aktualnych potrzeb.


Czy BTI ma programy wsparcia dla klientów indywidualnych?

Tak. Głównie w oparciu o rozwój osobisty i odkrywanie talentów, m.in. flagowy program Briana Tracy – Maksimum Osiągnięć, Warsztaty Talenty 2.0, programy audio i video oraz indywidualne wsparcie mentoringowe i coachingowe.

Szkolenia

Jakie szkolenia otwarte oferuje Brian Tracy International?

Szkolenia otwarte BTI poświęcone są tematyce sprzedaży (Zarządzanie Sprzedażą, Skuteczna Sprzedaż), wystąpieniom publicznym, odkrywaniu talentów, rozwojowi osobistemu (Maksimum Osiągnięć) oraz seminaria i konferencje dla przedsiębiorców (Praktyczne MBA, Total Business Mastery).

Od 2013 r. BTI będzie oferowało możliwość zdobywania praktycznej wiedzy w sześciomiesięcznych intensywnych programach rozwojowych w cyklu wiosennym i jesiennym.

 • Sales Academy
 • Sales Management Academy
 • Business Mastery Academy
 • Management Academy

Więcej informacji wkrótce na stronie : www.businessacademy.edu.pl


Jak często Brian Tracy prowadzi szkolenia w Polsce?

Brian Tracy odwiedza Polskę zazwyczaj dwa razy w roku: w maju oraz październiku. Prowadzi seminaria i warsztaty otwarte, bierze również udział w konferencjach zamkniętych.


Czy Brian Tracy może prowadzić szkolenie na wyłączność dla mojej firmy?

Tak. Na życzenie klienta możemy zorganizować konferencję na wyłączność. Mamy doświadczenie w organizacji eventów nawet do 2000 uczestników w dowolnym miejscu w Polsce. Więcej informacji (link do mojego maila).


Czym jest BTI Speaker’s i jacy mówcy prowadzą wystąpienia BTI w Polsce?

BTI Speakers to grupa doświadczonych ekspertów różnych branż. Prowadzą wystąpienia na kongresach, konferencjach i zamkniętych spotkaniach organizowanych przez firmy. Wystąpienia naszych mówców są zawsze inspirujące i motywujące do działania, silnie angażujące uczestników, zachęcające do refleksji i zmiany sposobu myślenia.

BTI Speakers to m.in. :

 • Robert Kozak (przywództwo, zmiana, strategie)
 • Marek Stelmaszak (sukces osobisty, rozwój, sprzedaż)
 • Andrzej Blikle (zarządzanie strategiczne, zarządzanie przez jakość)
 • Tomasz Bartuzel (sprzedaż i zarządzanie sprzedażą, marketing)

Czy mogę zrezygnować z udziału w programie szkoleniowym?

Tak. Szczegółowe warunki rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniach BTI są określone w zależności od rodzaju szkolenia.


Czy otrzymam certyfikat zaświadczający o uczestnictwie w szkoleniu?

Tak. Każdy warsztat kończy się rozdaniem uczestnikom certyfikatów uczestnictwa w programie.


Czym są szkolenia otwarte, a czym zamknięte?

Szkolenia otwarte to szkolenia, w których udział może wziąć każdy. Więcej informacji o najbliższych szkoleniach otwartych znajduje się w kalendarzu szkoleń.

Szkolenia zamknięte są realizowane wyłącznie dla pracowników danej firmy.


Czym jest szkolenie Maksimum Osiągnięć i do kogo jest skierowane?

Maksimum Osiągnięć to flagowy program Briana Tracy. Ma ponad 1 mln absolwentów na całym świecie i jest uznawany za najlepszy program rozwoju osobistego wszechczasów.


Ile trwa dzień szkoleniowy i co obejmuje?

Dzień szkoleniowy trwa średnio 8 godzin zegarowych. Obejmuje działania szkoleniowe oraz warsztatowe w oparciu o proces grupowy. Uczestnicy poznają swoje mocne strony i obszary, które trzeba wzmocnić. Jednocześnie, pracując w oparciu o swoje doświadczenia, uczą się jak działać skuteczniej niż do tej pory i jak osiągać lepsze rezultaty.


Ilu uczestników liczy grupa na szkoleniu otwartym?

W zależności od rodzaju szkolenia otwartego grupy liczą od 10 do 15 uczestników.


Jaką mam gwarancję, że szkolenie będzie mnie satysfakcjonować?

BTI gwarantuje zwrot 100 % kosztów wybranych szkoleń, jeżeli ich uczestnicy uważają, że założone cele szkoleniowe nie zostały spełnione.


Czy BTI ma w ofercie programy szkoleniowe Briana Tracy w formie audio lub video?

Tak. W sklepie internetowym BTI znajduje się około 25 tytułów audio i video, programów szkoleniowych przeznaczonych dla wszystkich, którzy chcą „zmienić swój samochód w mobilny uniwersytet”.

Każdego miesiąca wydajemy nowe programy w wersji audio i video. Do końca 2013 roku w sprzedaży będzie dostępnych ponad 50 tytułów.

Przejdź teraz do sklepu BTI >>

 

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych
oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.